Elma ağacı çiçek açtı !

Yüksek kesimlerine kar yağan Van ilinde bir evin bahçesinde elma ağacı çiçek açtı...

 

Yüksek kesimlerine kar yağan Van'da, yapraklarını tamamen dökmüş bir elma ağacının çiçek açması görenleri hayrete düşürdü.

Alipaşa Mahallesi Altaylı Sokak'ta bulunan bir evin bahçesinde elma ağacı çiçek açtı. Hava sıcaklığının eksi değerlere düştüğü, yüksek kesimlerin tamamen karla kaplandığı Van'da, sonbahar mevsiminden kışa girilmesine günler kala elma ağacının çiçek açtığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Ağaçların yapraklarını tamamen döktüğü bu dönemle yaşanan olayı değerlendiren vatandaşlardan bazıları mevsimlerin değiştiğini dile getirirken, bazıları ise ağaçların küresel ısınmadan etkilenmiş olabileceğini dile getirdiler. Vatandaşlar, karı beklerken bütün yapraklarını döken ağaçta gerçekleşen böylesi bir olayın çok etkileyici olduğunu kaydettiler.

Sabah kahvaltısı yaparken, komşusuna ait olan ağacın çiçek açmasını hayretle karşıladığını ifade eden M. Taha Toker, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirtti. Bu mevsimde ağacın çiçek açmasının tuhaf olduğunu ve çok şaşırdığını anlatan Toker, "Bir sabah kahvaltı yaparken, böylesi bir olayla karşılaştım. Şuan 11. aydayız ve bu görülmemiş bir olay. İlkbaharda meyve verme işlemini tamamlayan ağaç ikinci bir kez çiçek açıyor" dedi.

 

(iha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com