Kent çöplüğünün peyzaj restorasyonu !

Restorasyon projesinin amacı Parc del Garraf ın yerel orman dokusunu kullanarak çöpü emmesi, bir ekosistemin sağlanması

 

"La Vall de'n Joan"ın kontrollü çöplüğünün peyzaj restorasyon projesi, her ikisi de Baix Llobregat bölgesinde bulunan Begues ve Gava Belediyeleri sınırları içindeki Parc del Garraf'da sürdürülüyor.

1974'den beri, bu bölge sadece Barselona'nın değil aynı zamanda bu metropoldeki diğer şehirlerin de kent çöplüğü olarak kullanılıyor. Bugünlerde, çöp atımının durdurulduğu ve restorasyonun gerçekleştiği alan 60 hektarı bulmuş durumda.Restorasyon projesi taraçaları, iç sıvıların drenajını, biyogaz ihraç ağını, patikaları ve ağaçlandırmayı içeren bir topografik donanım düzeni olarak tanımlanıyor.Restorasyon projesinin amacı Parc del Garraf'ın yerel orman dokusunu kullanarak çöpü emmesi, bir ekosistemin sağlanması, gelişimi ve başarısı. Ağaçlandırma süreci güçlü yerel türlerle gerçekleştirilmiş ve halihazırda çevreye uyum sağlamış durumda. Farklı yerel çalı ve ağaç türleriyle (Bardissa, Brola ya da Akdeniz Makisi gibi) planlanan bitkisel yapı, ağaçlandırma sürecini organize ediyor.Atık restorasyonu bu alanın, kamu kullanımına açılmasını amaçlıyor. Kentsel alanlara yakınlık, ulaşım ve park özellikleri bunu kolaylaştırıyor. Parc Natural del Garraf'ın yeni giriş kapısı aynı zamanda uzun mesafeli GR patikasına da bir bağlantı olma özelliğini taşıyacak.

(arkitera)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com