İlk meşe palamutu tohumları ekildi…

Farklı meşe türleri ile ekimlere devam edilecek.

Serik-Taşağıl YARDOP projesi çerçevesinde, toprak işlemesi yapılan yerlerin bir bölümüne aynı yöreden toplanan meşe palamudu ekimleri çalışmasına başlandı

Serik ve Taşağıl Orman İşletme Müdürlüklerimizde 31 Temmuz 2008 Günü çıkan orman yangını sonucu yanan alanlarımızda, YARDOP projesi mantığıyla yeniden orman kurma çalışmaları planlanmıştı. Dozer ile toprak işlemenin mümkün olmadığı alanlarda ekskavatör ile toprak işleme çalışmaları yapılarak iyi sonuçlar elde edildi. Toprak işleme yapılan yerlerin bir bölümünde aynı yöreden toplanan meşe palamudu ekimlerine başlandı. Farklı meşe türleri ile ekimlere devam edilecek. Dört ayrı bölgede yaklaşık 1000  alanda meşe palamudu ekimleri gerçekleşmiş durumda. Ayrıca, doğal tensil çalışmaları  devam etmekte olup ilk çimlenmeler elde ediliyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com