Sera etkisi yaratan gaz salımı yüzde 2,3 arttı !

Raporda, Türkiye de 1990 ile 2006 yılları arasındaki emisyon artışı yüzde 95,1 olarak gösterildi.

 

Sanayileşmiş ülkelerde sera etkisi yaratan gazların salımının (emisyon) 2000-2006 yılları arasında yüzde 2,3 oranında arttığı bildirildi.
BM İklim Değişikliği Sekretaryasının raporuna göre, bu art ışın en büyük sebeplerinden biri, 1990'lardaki sert düşüşün ardından, eski Sovyetler Birliği cumhuriyetlerinde görülen emisyon artışı oldu.

Raporda, Türkiye'de 1990 ile 2006 yılları arasındaki emisyon artışı yüzde 95,1 olarak gösterildi.
ABD'deki düşüşün etkisiyle 2005-2006 yıllarında toplam emisyon miktarını n yüzde 0,1 oranında azaldığını bildiren BM örgütü, ancak bu yüzyıl için eğilimin hala artış yönünde olduğunu ve 1990'lı yıllardaki seviyelerle karşılaştırıldığında sanayileşmiş ülkelerde emisyon miktarını n toplamda yüzde 4,7 oranında düştüğünü kaydetti.

Oslo - (aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com