İlkel mimarlık yapmak istiyorum... Sou Fujimoto

İnsanların, mağara veya ağaçlardaki konforlu yerleri içgüdüleriyle seçen hayvanlar gibi olabileceği, mekanın ilişkilerden oluştuğu bir mimarlık...


Ortaya, küplerin bulut haline geldiği, çizgilerin başıboş dolaştığı ve muğlaklığın belirginleştiği mimarlık çıkıyor. Tüm bu formlar Fujimoto’nun stüdyosunun yer aldığı beton bodrum katında –“beyni” olarak adlandırdığı yer- yığılı duran maketlerde açıkça görülüyor. Stüdyoda hummalı bir faaliyet var. Çok yakında daha büyük tesislere geçilecek. Beyin büyüyor.

Mekanda gözlerini gezdirdikçe bakışlarını izleyerek, etrafı kolaçan ediyorum. Devasa bir kitaplık maketi (ince kitap maketleriyle tamamlanmış): Denetim tamam. Gerçek kitaplardan oluşan bir duvar: Denetim tamam. Bir düzine kontrplak bölme: Tamam. Sayısız etüt maketi yığını: Evet. Sözde etüt maketleri arasında kuytulara ve oyuklara sığınmış düzinelerce genç stajyer: Not aldım. Bir sütuna bantlanmış Albert Einstein fotoğrafı: İlginç.(İCON)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com