Portakal ağacı 4 ay önce çiçek açtı !

Osmaniye nin Kadirli ilçesinde portakal ağacı, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması sebebiyle 4 ay önceden çiçek açtı...

Portakal ağacı 4 ay önce çiçek açtı !


Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde portakal ağacı, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması sebebiyle 4 ay önceden çiçek açtı.

Polis Lojmanı bahçesinde bulunan portakal ağacının çiçek açtığını gören vatandaşlar oldukça şaşırdı.

İlçe Tarım Müdürü F. Rüştü Özeser, normal şartlarda mart ve nisan ayında çiçek açan portakal ağacının, çevresel faktörlerden ve iklim şartlarından etkilenerek strese girdiğini, bunun sonucunda da erken çiçek açtığını söyledi.

Özeser, "Zamansız açan çiçekler, en çok bal arılarını ve arıcıları sevindirir. Bu korkulacak bir durum değil. Bir taraftan meyve veren portakal ağacı, diğer taraftan çiçek açıyor. Türkiye cennet gibi bir ülke, yine bir tarafta kar yağarken diğer tarafta bahar yaşanıyor." dedi.

 

(cha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com