Bitlis'te orman koruyucusu kuşlara yuva yapıldı !

Bitlis te orman zararlıları ile mücadele edecek 500 kuş için ağaçlara yuva yapıldı.


Ormanlardaki zararlılarla mücadele amacıyla Bitlis'te çalışma başlatıldı. Bu kapsamda, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, hazırladıkları 500 kuş yuvasını ağaçlara astı. Orman İşletme Müdürü Şakir Güneri, kuş yuvası asarak biyolojik mücadele yaptıklarını söyledi.
Orman İşletme Müdürlü tarafından hazırlanan kuş yuvaları, Bitlis'in farklı ormanlık alanlarında bulunan ağaçlara asıldı.
İşletme Müdürü Şakir Güneri ve ekibi ağaçlara tırmanarak kuş yuvalarını uygun noktalara bıraktı.
Güneri, ormanlardaki zararlıların giderek arttığını, kuşların da giderek azaldığını, kuş neslini çoğaltmak için böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi.
Kuşların yuvaya kavuşmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Orman İşletme Müdürü Güneri şöyle konuştu:
“Bilindiği üzere Orman Genel Müdürlüğü'nün orman zararlarına karşı en büyük çalışması biyolojik ve mekanik mücadeledir.
Bölgemizdeki meşelik alana geçen ilkbahar aylarında 500 keklik doğaya saldık.
Bu yıl ise 500 kuş yuvasını, değişik yerlere asarak doğal hayatı korumaya çalışıyoruz. İleriki yıllarda bunun büyük faydasını göreceğiz.
Ormanlarımızda genellikle bu gölgede kuş nesli azalıp tükeniyor. Yuvalar tahrip ediliyor. Orman Müdürlüğü olarak amacımız burada doğal dengeyi korumak.
Bu amaçla da kuşların neslini korumaktır.”

(dha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com