ÇEDBİK'ten 'Yeşil Bina Eğitimi' Hazırlığı !

Türkiye de ilk kez yeşil bina eksenli bir eğitim verilecek...

Çevre Dostu Binalar Derneği (ÇEBDEK), 9 Ocak 2009 tarihinde Türkiye’de ilk kez 'yeşil bina' eksenli bir eğitim vermeye hazırlanıyor. Uluslararası uzmanların eğitmen olarak görev alacağı bir günlük etkinliği, yeşil bina sertifika sistemlerinin masaya yatırılacağı bir panel izleyecek.

Küresel ölçekte, 25 binin üzerinde binanın çevre dostu yapı sertifikası için başvuru yaptığını belirten ÇEDBİK Başkan Yardımcısı Dr. Duygu Erten, 45 bini ABD’de olmak üzere, dünyada 50 binin üzerinde Enerji ve Çevre Tasarımında Öncülük Sınavı’nı geçmiş profesyonel bulunduğunu söylüyor.

Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından yürütülen 'binaları çevresel etki ve etkin enerji kullanımı açısından değerlendiren sertifikalandırma programı'ndan sertifika almaya hak kazanan profesyoneller arasında Alarko Carrier’ın Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hırant Karataş, SIEMENS’ten Cemil Yaman, ALTENSIS’in kurucusu Berkay Somali, Foster & Partners’tan Aslı Suner ve ARUP’tan Engiz Ayaz yer alıyor.

 

(yapı.com.tr)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com