Amazon'daki ağaç türlerinin yarısı yok olabilir !

Küresel ısınmanın, 2050 ye kadar Brezilya nın devasa Amazon ormanlarındaki ağaç türlerinin yarısının yok olmasına yol açabileceği bildirildi.BM'nin İklim Değişimi Hükümetler Arası Kurulu'ndan (IPCC) Martin Parry, en kötü ihtimalle 4 derecelik bir ısınmanın bölgedeki ağaç türlerinin yarısını yok edeceğini belirterek, bunun Amozon'un kuraklaşmasına ve ülkenin bu ormanların olmadığı güney bölgesinde de nemin artmasına yol açacağını söyledi.

Parry, 2050'ye kadar 2 derecelik bir artışın, Amazon'daki ağaç türlerinin dörtte birinin yok olmasına sebep olacağını bildirdi. Martin Parry, karbondioksit emisyonlarıyla diğer sanayi, ulaşım ve tarımdan kaynaklanan gazlar önemli ölçüde azaltılmazsa, Amazon için kötü senaryonun gerçekleşmesinin daha muhtemel olduğunu bildirdi.

(aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com