Yeşil Oda Tasarımı !

Prefabrikasyon olan yapıya eklenen ağ yapısı sayesinde üzerinde bitki büyümesi sağlanıyor...

Hawar Mimarlık’tan Londra’da Yeşil Oda

Londra’nın Ealing bölgesinde yer alan bir eve yapılan bu eklenti, bahçe içinde kendine yazmak için bir sığınak isteyen bir yazar için Burd Hawar tarafından tasarlanmış. Prefabrikasyon olan ve kendi kendinize monte edebileceğiniz bu obje oldukça basit ama yine de sahip olduğu zarafet herhangi bir bahçe barakasından oldukça uzakta. Duvarlar ve çatı sandviç şeklinde düzenlenmiş kontraplak panellerden oluşturulmuş fakat eklenen bir ağ yapısı sayesinde üzerlerinde bitki büyümesine elverişli hale getirilmiş. Böylelikle çıkıntı yapan pencere ve açılıp kapanması gereken kapı haricindeki bütün yüzeyler yeşillendirilmiş. İlk örneğini 2006 yılında gerçekleştiren Burd Hawar artık kendine birlikte çalışacağı ve tasarımlarını ticari üretime dönüştürebilecek bir imalatçı arıyor.Kaynak: Architects Journal Yazan: Ruth Slavid Çeviren: İrem Çağıl
(arkitera)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com