Mersin Kent Sempozyumu 24-25 Ekim 2008 !

Kentleşme, çevre sorunları, kent içi ulaşım ve trafik güvenliği,doğal kaynakların kullanımı, sanayi ve enerji, tarım ve gıda, yerel yönetim süreçlerine meslek odalarının katılımı konuları ele alınacak...

Mersin kentinin sağlıklı ve kimlikli bir şekilde gelişebilmesi için öncelikli sorunların doğru bir şekilde tespit edilmesi ardından kentin geleceğine yönelik stratejilerin kentliler tarafından geliştirilmesi amacıyla “Mersin Kent Sempozyumu” 24-25 Ekim 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
 

TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği tarafından düzenlenen sempozyumda "Kentleşme, çevre sorunları, kent içi ulaşım ve trafik güvenliği, Mersin‘in geleceğinde fırsatlar ve tehditler, doğal kaynakların kullanımı, sanayi ve enerji, tarım ve gıda, yerel yönetim süreçlerine meslek odalarının katılımı" konuları ele alınarak değerlendirilecek.

Kent Sempozyumu çağrı metninde, sağlıklı, yaşanabilir ve nitelikli bir kent ile sürdürülebilir bir kentlilik bilinci oluşturulmak istenmesine dikkat çekilerek şöyle deniliyor "Mersin kentinin sorunlarının tespit edilmesini, bu sorunlardan yola çıkarak problemlerin çözümü için stratejiler ve vizyon oluşturulmasını ve bu sürecin geniş bir katılımla gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Mersin Kent Sempozyumu ile, kentin gündelik yaşamının tüm tarafları, yerel yönetimler, kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri vb. temsilcilerinin ve Mersin halkının katılacağı bir tartışma ortamının oluşturulması amaçlanmaktadır."

Mersin kentinin sorunları ve çözüm önerilerinin tartışılacağı TMMOB Mersin Kent Sempozyumu MTSO Konferans Salonu'nda düzenlenecek.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com