Yararlı bir çalışma…

Peyzaj uygulamalarında, bitki seçiminde yörede doğal olarak yetişebilen türlerin bilinmesi önemli.

Yararlı bir çalışma…

Teknolojik gelişmeler beraberinde istatistik veriler oluşturabilmeyi de kolaylaştırıyor. Coğrafi bilgi sistemleri ve uzaktan algılama sistemlerini kullanarak Orman Genel Müdürlüğünün oluşturduğu “Orman Atlası”, tanımlamaları ve istatistiki bilgileri ile Türkiye florasına ışık tutuyor. Türkiye florasının belli başlı ağaçlarını da tanıtan çalışma, ağaçların yayılım alanlarını (ağaçların doğal yaşam alanlarını) göstermesi ile peyzaj uygulamaları ve ağaçlandırma çalışmalarında bitki türü, yer  seçiminde mutlaka değerlendirilmeli. Orman Atlası’na O.G.M’nin internet sitesinden de kolayca ulaşılabilir.

Eki indirmek için tıklayınız

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com