Küresel ısınma karşıtı Greeny Sarmaşıkları Kıbrıs da!

Sanatçı Yutta Saftien ın küresel ısınmayla yeşili hatırlatmak amacıyla yünden örmeye başladığı Greeny Sarmaşıkları, 23 Ekim de Lokmacı Kapısı ve Girne Limanı nı saracak...

Alman sanatçı Yutta Saftien'in küresel ısınmayla kaybedilen "yeşili" insanlara hatırlatmak amacıyla örmeye başladığı "Greeny Sarmaşıkları", 23 Ekimde Lokmacı Kapısı ve Girne Limanı'nı saracak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, "Kartopu" el örgü yünlerinin ana sponsorulğunda Kıbrıs Türk Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Oya Talat'ın himayesinde dünyanın en büyük çok uluslu projelerinden biri olan "Greeny On The Tour" projesi KKTC'ye uzanacak.

KKTC'de diğer ülkelerden gelecek katılımcılarla birlikte yapılacak etkinliklerle, dünya insanını bekleyen tehlikelere ilgisiz kalınmaması mesajı verilecek.

ABD, Almanya, Brezilya, İskoçya, İngiltere, Japonya, Şili, Uruguay gibi dünyanın en önemli ülkelerinden insanların destek verdiği Greeny'ler 23 Ekimde Lokmacı Kapısı ve Girne Limanı'nı saracak.

Dünyanın en önemli ülkelerinin önemli noktalarında yün elişi, yaprak, çiçek ve dallardan oluşan, dünya kadınının emeğini birleştirerek ördüğü muhteşem "Greeny Sarmaşıkları"nın daha da büyütülmesinde KKTC hanımlarının da emeği geçecek.

Alman sanatçı Yutta Saftien'in 2002'de Hamburg'da kendi stüdyosunda geliştirmeye başladığı "Greenyler", elle örülen yün sanatsal bitkilerden meydana geliyor.

Stüdyodan çıkan bu sarmaşıklar, insanların erişebilecekleri alanlara bırakılan yün ve şişlerle örülen parçacıklar sayesinde daha da büyüyerek genişliyor.

Projenin son durağı, dünya üzerinde 2 kıtayı birbirine bağlayan tek şehir olması dolayısıyla İstanbul olacak.

(aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com