Yer gök Prunus çiçekleri

Bir prunus türü olan kiraz çiçeklerinin yanı sıra çok özel bir gövde kabuğu yapısına da sahiptir.

Yer gök Prunus çiçekleri

Vejetasyon döneminin başlamasıyla beraber prunuslar çiçek açmaya başladı. Profesyonel üreticiler bu uyanışı geciktirmek için yoğun ilaçlamalar yaptılar. Çünkü henüz don tehditi devam ediyor. Çünkü kış bu yıl sert geçiyor. Prunuslar aslında en çok tanıdığımız bitkiler. Gündelik hayatta en çok tükettiğimiz meyvelerin genel cins adı. Hemen hemen her bahçede bir Prunus vardır; çünkü hem uygun ebatlarıyla problemsiz bir şekilde dikilebilir hem de herhangi nitelikte bir toprak isteğinde bulunmaz; kireçli topraklarda bile yetişir. Toprak aşırı nemli olmadıkça, çiçekli tüm Prunus’ların üretimi kolaydır. Güneşli konumları tercih ederler. Bahçe tasarımlarınızda kesinlikle tek başına ya da yuvarlak formlu bir çalıyla birlikte kullanılması gereken bir ağaçtır.

Başlıca türleri

Afrika kirazı (Prunus africana) Prunus alabamensis Prunus alleghaniensis Prunus americana ,Prunus andersonii Prunus angustifolia Kayısı (Prunus armeniaca) Kiraz (Prunus avium) Prunus caroliniana Kiraz eriği (Prunus cerasifera) Himalaya yabani kirazı (Prunus cerasoides) Vişne (Prunus cerasus) Erik (Prunus domestica) Badem (Prunus dulcis) Prunus emarginata Prunus fasciculata Prunus fremontii Step kirazı (Prunus fruticosa) Prunus geniculata Prunus glandulosa Prunus gracilis Japon kuş kirazı (Prunus grayana) Prunus havardii Prunus hortulana Prunus ilicifolia Fuji kirazı (Prunus incisa) Damson eriği (Prunus insititia) Japon kirazı (Prunus japonica) Karayemiş (Prunus laurocerasus) Portekiz karayemişi (Prunus lusitanica) Amur kirazı (Prunus maackii) Mahlep (Prunus mahaleb) Prunus maritima Prunus mexicana Prunus minutiflora Prunus mume Prunus munsoniana Prunus murrayana Prunus myrtifolia Prunus nigra Prunus occidentalis Kuş kirazı (Prunus padus) Prunus pensylvanica Şeftali (Prunus persica) Prunus pleuradenia Dağ kirazı (Prunus prostrata ) Prunus pumula Prunus rivularis Japon eriği (Prunus salicina) Kara kiraz (Prunus serotina) Prunus serrulata Çakal eriği (Prunus spinosa) Oregon eriği (Prunus subcordata) Prunus subhirtella Prunus tenella Prunus texana Tüylü kiraz (Prunus tomentosa) Prunus triloba Prunus umbellata Prunus virginiana

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com