Ormanın deseni sincaplardan…

Ormanlık alanlarda bitki deseninin oluşmasında etkin rol oynuyorlar.

 Doğu Toroslarda sayıları her geçen gün artan, sonbaharın gelmesiyle Mersin’in Çamlıyayla ve Adana’nın Pozantı ilçelerinde yaylacıların yerlerini alan sincaplar, . Sincaplar, kış hazırlığı için topladıktan sonra toprağa gömdüğü ceviz, meşe palamudu, fıstıkların fidana dönüşmesiyle çam ormanlarına renk kattıklarını, ayrıca çam ağaçlarının üstlerinde yerken düşürdükleri çekirdeklerle elma ve kızılcık ağaçlarının yetişmelerine yol açıyor. Meyve çeşitliliğinin çok olduğu Doğu Toroslarda yer alan Çamlıyayla ile Pozantı arasında da karlı günlerin çok kısa olması nedeniyle sincaplar bu yörede yaşamayı tercih ediyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com