Bal arılarının azalması elma ve armut üretimini etkiledi !

Hava koşulları, böcek ilaçları ve parazit böcekçiklerinin sayısının artması arı popülasyonu azalttı...

İngiltere'de bal arılarının sayısının önemli ölçüde düşmesi yüzünden elma ve armut yetiştirilmesinin tehlikeye girdiği bildirildi.

Ülkede arı popülasyonunun kötü hava koşulları, böcek ilaçları ve parazit böcekçiklerinin sayısının artması yüzünden son bir yıl içinde üçte bir oranında azaldığı belirtiliyor.

İngiltere Arıcılık Birliği başkanı Tim Lovett, arı sayısındaki azalmanın devam edecek gibi göründüğünü belirterek, elma-armut üretiminin büyük bölümü arılar vasıtasıyla tozlaşmayla olduğu için bu meyvelerin üretiminin tehlikeye girdiğini söyledi.

Lovett, tozlaşma sağlayacak arılar olmadan çilek ve bakla üretiminin yüzde 10, kuş üzümünün yüzde 20, ahududunun yüzde 30, çalı fasulyesinin yüzde 40, elma ve armudun ise yüzde 90 oranında azalmasına yol açacağını bildirdi.

(aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com