Su Formu öncesi Yerel yönetimler buluşuyor

Uygulanabiliri ve sürdürülebilir çözüm arayışlarında,Su ve ormancılık politikaları birlikte tartışılmalı ve oluşturulmalı.

Su ve Ormanlar için Yerel Yönetimler  toplanıyor.

5. Dünya Su Forumu, 16-22 Mart 2009 tarihlerinde Türkiye’de İstanbul şehrinde düzenlenecektir.  Dünya Su Forumu, suyu uluslararası gündeme taşımayı amaçlıyor. Su sorunları üzerine küresel işbirliğine doğru atılmış bir adım olarak Dünya Su Forumu, bütün dünyadan su topluluğu ile politikacı-karar vericilerin bir araya gelmesini, birbirleri arasında bağ kurulmasını, tartışma ortamı meydana getirilmesini ve su güvenliği sağlamaya yönelik çözümler bulmaya yönelik görüş ve  öneriler tartışılacak.

Su forumuna hazırlık çalışmaları kapsamında  2008 Dünya Su Günü, İstanbul'da üç günlük bir program şeklinde, Dünya Orman Günü ve Dünya Meteoroloji Günü ile birlikte kutlanacak. 2008 Dünya Su Günü Organizasyonunun koordinatörlüğünü 5. Dünya Su Forumu Sekreteryası üstlenirken, bu iki günlük faaliyetin organizasyonu, Dünya Su Konseyi, Türkiye Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülecektir. 22 Mart 2008 günü öğleden sonra Yerel Yönetimler için Politik Sürecin Başlangıcı konulu, Belediye Başkanları düzeyinde bir müzakereye ev sahipliği yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Kadir Topbaş, 5. Forum'un politik sürecinde yer almaları ve Forum'un yerel düzeyde politik gündeminin şekillenmesine katkı sağlamaları için dünyanın farklı bölgelerinden şehirleri özel davetle “ Yerel Yönetimler Siyasi Süreci Başlangıç Toplantısı” na çağırdı. Katılan temsilciler Forumda söz alarak kendi bölgelerini ve şehirlerini ilgilendiren temel sorunlara, bunun yanısıra gelecek yıllar için oluşturulacak politik kararlar ve taahhütlerle ilgili taslaklara katkı sağlayacak. 2008 Dünya Su Günü Kutlamaları, Harbiye Askeri Müzesi'nde yapılacak.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com