Sinop da laboratuar kuruluyor...

Kimyasal yöntemlerin doğaya verdiği zararlar düşünüldüğünde biyolojik mücadele (Thanasimus Formicarius) doğaya en uygun mücadele yöntemi.

 

Sinop’ta Laboratuar Kuruluyor

 

Sinop Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü merkezinde Yırtıcı böcek üretim Laboratuarı kuruluyor.

 

Ormanlarımızda yoğun bir şekilde kurumalara yol açan ve  zararlıların en başında gelen böceklerle  Biyolojik olarak mücadele etmek için yeni çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda, Sinop Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü merkezinde Yırtıcı böcek üretim Laboratuarı kuruluyor. Kurulacak olan bu laboratuarda, ormanlarımızda büyük miktarda kurumalara neden olan  Kabuk Böcekleri ile mücadelede kullanılmak üzere, bu böceklerin yırtıcısı olan Thanasimus Formicarius böceği üretilecektir. Yırtıcı böcekler, ormanlarda kurumalara yol açan böcekleri yemek suretiyle çoğalmalarını önlemektedir. Kimyasal yöntemlerin doğaya verdiği zararlar düşünüldüğünde biyolojik mücadele doğaya en uygun mücadele yöntemi.

       

Boyabat Orman İşletme Müdürlüğü Sitesi içersinde daha önceden ambar olarak kullanılan bir bina laboratuar binası olarak tahsis edildi. Binanın standart donanımlı bir laboratuar olabilmesi için gerekli projesi yapılarak ödeneğinin temininin ardından tadilat çalışmalarına başlandı. Tadilat ve  laboratuar kurulum çalışmaları 2008 yılı sonuna kadar tamamlanarak, yırtıcı böcek üretim çalışmalarına başlanacağı belirtildi.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com