Yemyeşil hobi bahçeleri… Kentten kaçmak isteyenlere !

Yemyeşşil hobi bahçelerinden bir bahçe sahibi olmak için üye olmanız yeterli.

Yemyeşil hobi bahçeleri… Kentten kaçmak isteyenlere !

Yemyeşil hobi bahçeleri Dr. Pelin Akman tarafından kuruldu. Dr. Pelin Akman, 1965 yılında Ankara' da doğdu. İlkokulu Ürgüp' de, ortaokul ve liseyi Ankara' da bitirdi. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bir süre pratisyen hekim olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştı. 15 yıldır özel bir şirkette eğitimci ve marketing director. Dr. Pelin Akman hobi bahçesinin kuruluş öyküsünü şöyle anlatıyor. ‘Birçoğunuz gibi ben de apartman dairesinde oturuyorum.  Ama apartmanda oturuyor olmak, bir bahçeye sahip olma hakkımı elimden almamalı diye düşündüm bir gün. Bahçem evimin önünde olamıyorsa bir başka yerde olabilirdi. Bunu ilk düşünen de ben değildim tabii ki. Birçok Avrupa ülkesinde zaten yıllardır insanların sebze ya da çiçek yetiştirebildikleri hobi bahçeleri vardı. Biraz araştırma yapınca bizim ülkemizde de 1 - 2 örnek buldum ama benim hayal ettiğim gibi değildi. Sonra kendime sordum; Neden hayal ettiğimin aynısını ben yapmıyorum? Sonra dedim ki Benim gibi minik bir bahçesi olsun isteyenlere de bu imkanı sunabilirim. Yemyeşşil Hobi Bahçeleri işte böyle oluştu. Artık sizi bekliyor.’

Nasıl bahçem olabilir?

Yemyeşşil hobi bahçelerinden bir bahçe sahibi olmak için üye olmanız yeterli.

Ne zaman faydalanırım?

 Yılın on iki ayı faydalanmanız mümkün. yazın; domates, biber, salatalık, patlıcan vb. yazlık sebzeler, kışın ise; lahana, ıspanak, turp, pırasa, roka vb. kışlık sebzeler yetiştirilebilir.

Ya düzenli gelemezsem?

Bahçe belli aralıklarla düzenli bakım ister. Sizin de buna her zaman fırsatınız olmayabilir. Bahçenizin bakımı ( sulama, gübreleme, çapalama vs. ) sizin olmadığınız zamanlarda bahçıvanlarımız tarafından yapılır.

Doğal sebze yemek isterim ama hiç vaktim yok!

İsteğiniz; sadece sebzelerinizin doğal şartlarda ve koşullarını bildiğiniz bir bahçede yetişmesi

ise, bahçe ile uğraşmaya da fırsatınız yoksa, bahçıvanlarımız, bahçenizde sizin istediğiniz sebzeleri yetiştirir ve evinize kadar ulaştırılır.

Daha önce hiç bir şey ekmedim nasıl yapacağım?

Yemyeşşil' de sebzecilik eğitimi veriliyor. Üstelik üyeleri için ücretsiz. Bahçenizin tüm oluşturulma aşamalarında size yardımcı olacak görevliler var.

Yemyeşşil' de başka ne yapabilirim?

Hafta sonlarını değerlendirmek için harika bir yer. Riva deresi kıyısında; balık tutmak, tekne gezileri, sadece kuş seslerini dinleyerek dinlenmek fırsatınız var. Ayrıca dostlarınızı misafir edip kendi bahçenizde piknik yapabilirsiniz.

 

Üyelik şartları için

0.555 579 23 02

phayran@hotmail.com

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com