Çölleşme tehditi altındaki İspanya…

Çölleşme tehdidinin en fazla olduğu yerlerin güneydeki Kanarya Adaları, Murcia, Endülüs ve Castilla La Mancha bölgeleri olduğu kaydedildi.

Çölleşme tehditi altındaki İspanya…

Kuzey Akdeniz ülkeleri arasında çölleşme riskinin en fazla olduğu İspanya'nın topraklarının yüzde 37'sinin çölleşme tehdidiyle karşı karşıya bulunduğu bildirildi.

Çevre Bakanlığı'nın açıkladığı rakamlara göre, 2003 yılında İspanya'da çölleşme riski olan topraklarının oranı yüzde 31 iken bu sayı 5 yılda yüzde 6 arttı.
Çölleşme riskinin "çok yüksek" ve "yüksek" olduğu bölgelerin toplam yüzölçümünün ülkenin yüzde 18'ine ulaştığı, bunun 9 milyon hektar alana denk geldiği belirtildi.
Çölleşme tehdidinin en fazla olduğu yerlerin güneydeki Kanarya Adaları, Murcia, Endülüs ve Castilla La Mancha bölgeleri olduğu kaydedildi.
Bu arada Çevre Bakanlığı'nın hazırladığı Çölleşmeye Karşı Ulusal Eylem Planı, resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Çölleşmeye karşı önlem almakta gecikmekle suçlanan sosyalist hükümet, eylem planında su kullanımına öncelik veriyor. 2008-2010 yılları arasını kapsayan, 6.5 milyon avroluk plan, suyun tasarruflu ve verimli kullanılması için modern sulama yöntemlerinin uygulanmasını ve nehir yataklarının temizlenerek yeniden düzenlenmesini öngörüyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com