Barbara Cappochin 2009 Ödülleri

Barbara Cappochin 2007 Ödüllerinde büyük ödülü Fin mimar Matti Sanaksenaho nın Finlandiyanın Turku şehrindeki Hirvensalo adasında inşa edilen Saint Henrik Şapeli ile ödüle layık görülmüştü.

Barbara Cappochin 2009 Ödülleri

 

Son Katılım Tarihi :30.06.2009

 

 

 

 

Barbara Cappochin Vakfı tarafından iki yılda bir verilen Uluslararası Barbara Cappochin Ödüller mimarlık alanında son zamanlarda yapılmış mimari kalitesi yüksek, kente ve çevresine duyarlı projeleri seçmek için düzenleniyor. UIA tarafından desteklenen ödül İtalyan Ulusal Mimarlar, Plancılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Birliği CNAPPC ve Padua Bölgesi Mimarlar, Plancılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Birliği ortaklığında gerçekleşiyor. 1 Temmuz 2006’dan günümüze kadar gerçekleştirilmiş, konut, ticari, yönetim ya da karışık işlevli yapılar, kamusal mimari (eğitim, kültür, sosyal, sağlık, din, spor yapıları) ve peyzaj mimarlığı kategorilerinde yapılmış işler yarışmaya katılabilir. Bu senenin jürisi aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Raffaele Sırıca (mimar, CNAPPC Başkanı)
Fulvio Irace (mimar)
Kengo Kuma (mimar, Japonya)
Jordy Qerol (mimar, İspanya)
Nikos Fintikakis (Yunanistan)
Steffen Zügel (Almanya)
UIA temsilcileri

Barbara Cappochin 2007 Ödüllerinde büyük ödülü Fin mimar Matti Sanaksenaho almıştı. Mimar Finlandiya’nın Turku şehrindeki Hirvensalo adasında inşa edilen Saint Henrik Şapeli ile ödüle layık görüldü. İnşaat detaylarındaki kalite nedeniyle verilen özel ödül, Cameron Dağları’nda bulunan ziyaretçi merkezi projesiyle Malezyalı mimar Lim Huat’ın oldu. Yarışmada bir de İtalya’nın Padua bölgesi içinde yapılan projeler için ödül ayrılmış. 2007 yılında bu dalda ödül kazanan isim, eğitim kompleksi projesiyle İtalyan mimar Adolfo Zanetti oldu. Barbara Cappochin 2009 Ödülleri için son katılım tarihi 30 Haziran 2009. 

Detaylı Bilgi için:
http://en.barbaracappochinfoundation.net
http://www.uia-architectes.org/texte/england/Cappochin2007/2-results.html

(mo.org.tr)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com