Afrika da bitki ve insan halleri… Arka Bahçe (DVD Film) !

Büyük ilaç firmalarının baskısı altında, botanik meraklısı bir koca, toplum gönüllüsü bir eşin dramatik aşk hikayesi...

Afrika da bitki ve insan halleri… Film

The Constant Gardener, (Arka Bahçe)

 

Tanrıkent filmiyle dikkatleri üzerine çeken Fernando Meirelles; Jeffrey Caine’in John Le Carre’ın çoksatan romanından uyarladığı Arka Bahçe’yi; yine kendine has, eşsiz bir üslupla sinemaseverlerle buluşturuyor. Arka Bahçe; Kenya’da vahşice öldürülen aktirist Tessa Quayle’in ölümünün ardındaki esrar perdesini kaldırmak isteyen kocası Justin Quayle’nin bireysel çabalarıyla ortaya çıkardığı büyük bir komployu anlatıyor.

Constant Gardener; henüz otuzlu yaşlarının başında iken; tüm zamanların en iyi casusluk romanı Soğuktan Gelen Casus’u (The Spy Who Came In From the Cold) yazan John Le Carre’nin muhtemelen en iyi ikinci romanı. Weisz’ın ve Fiennes’in oyunculuklarıyla güçlenen Arka Bahçe; Meirelles’in sürükleyici anlatımı ve hikayesindeki sürpriz gelişmeleriyle; gerek aldığı eleştiriler, gerekse aldığı ödüller itibariyle 2005 yılının en iyi  politik-roman uyarlaması…

Oyuncular


Ralph Fiennes (Justin Quayle) , Daniele Harford (Miriam) , Danny Huston (Sandy) , Hubert Koundé (Arnold Bluhm) , Richard McCabe (Ham) , Gerard McSorley (Sör Kenneth Curtiss) , Rachel Weisz (Tessa Quayle)

 

 

Tür : Gerilim / Dram
Gösterim Tarihi :
2 Haziran 2006
Yönetmen : Fernando Meirelles
Senaryo :
Jeffrey Caine , John Le Carré (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : César Charlone
Müzik : Alberto Iglesias
Yapım : 2005, Almanya / İngiltere , 129 dk.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com