Çim saha ısıtma sistemleri..Rehau'dan

UEFA Çim Saha Isıtmasını Öneriyor

UEFA Çim Saha Isıtmasını Öneriyor


Dünyanın birçok yerinde polimer bayileri birçok alanda ürün ve sistem odaklı yaklaşımlar sunmakta. Torino’dan Moskova’ya, Viyana’dan İstanbul’a, Bremen’den Münih’e uluslararası yaklaşık 100 Stad ve antreman sahasında akıllı çim saha ısıtma sistemleri kullanılıyor. REHAU bu üründe Avrupa’da pazar lideri. Yapı Grubu Müdürü Jörg Neukirchner “Çim saha sistemi yapılardaki yerden ısıtma sistemine benzer bir şekilde çalışmaktadır” diyerek gerçekleşme prensibini açıklamıştı. Çimin altına sık dokulu sağlam ve uzun ömürlü bir boru döşenmekte, gerektiğinde bunun içinden sıcak su geçirilme imkanı da söz konusu. Böylece donmuş oyun alanları çözülür ve kar erir. İklim koşullarından bağımsız olarak yüzey ısısını sürekli 2 derecede tutuyor.

Almanya’da düzenlenen 2006 Dünya Kupası yılın en önemli spor olayıydı. Dünya Kupasının düzenlendiği stadların hemen hemen hepsine REHAU yüksek kaliteli çözümler sunmuştu. Örneğin sıhhi tesisat sistemi, içecek hortumları ve soğutucu hortumlar, kablo koruma kanalları ve drenaj sistemlerinden çim saha ısıtmaya kadar tüm sistemlerle Dünya Kupası güvenle kışın da düzenlenebilirdi.

Aynı şekilde başarılı sistem üreticisinin güçlü drenaj sistemi gibi polimer boşaltma borusu yağmur ve erime suyunu çimin altından direk emer ve spor alanının çevresinde bulunan çok amaçlı borulara iletirler. Büyük çapta borular emme suyunu güvenli bir şekilde sarnıçlara, kanalların içine iletirler. Bu sistem bileşenlerini REHAU, futbol sahalarına tedarik eder. Uzmanlar gelişmiş tecrübelerini trafik ve yeraltı sistemleri kullanımında edinmişler. Çim saha ısıtmadan tutun, drenaj sistemlerine, her zaman özen gösterilmesi gereken yeşil alanlarda yıllar sonra bile istikrarlı bir performans göstermesi beklenen güvenli sulama sistemlerine ve jeotekstillere kadar, spor alanları sistemleri REHAU imzası taşıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com