Antalya'da ağaçlandırma kampanyası başlatıldı !

Manavgat ve Serik ilçelerinde yanan orman alanları yeniden ağaçlandırılacak...

 
Antalya Valiliği, Manavgat ve Serik ilçelerinde yanan orman alanlarının yeniden ağaçlandırılmasına destek olmak isteyenler için bankada hesap açarak ''Ağaçlandırma Kampanyası'' başlattı.
 
Antalya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalya tarihinin en büyük orman yangınının yaşandığı Manavgat ve Serik ilçesindeki yanan alanların ağaçlandırılması için ağaçlandırma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Serik ve Manavgat ilçelerinde 31 Temmuz tarihinde başlayan ve beş gün süren, bölgede köylerde ve tarım alanlarında zarara neden olan orman yangınının söndürülmesinin ardından yanan alanların ağaçlandırılması çalışmalarına hemen başlandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Temel kaynaklarımızdan olan yaşanabilir çevre ve doğal hayatın sürdürülebilir yönetilmesi anlayışımızın gereği olarak, yanan orman alanlarında 7 Ağustos 2008 Perşembe gününden itibaren yanan ve yanmayan alanların sayısal harita ortamında tespiti ile yeniden ağaçlandırmaya yönelik olarak yanan alanlara yol ve şerit açma çalışmalarıyla kasım ayından itibaren tohum ekilmesi ve fidan dikilmesine esas ön hazırlıklara başlandı.''

Antalyalılarla yurt içi ve yurt dışından çok sayıda vatandaşın arayarak felaketin acılarını paylaşmada gösterdiği dikkat ve hassasiyetin her türlü takdirin üzerinde olduğu ifade edilen açıklamada, ''Bu duygu ve anlayış içerisinde yanan alanların yeniden ve en kısa sürede ağaçlandırılmasındaki görev ve sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, Antalya'da bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın da artan desteğiyle çalışmaların aralıksız sürdürülecek'' denildi.

Valilik açıklamasında, yanan alanların ağaçlandırılmasına katkı yapacak vatandaşların, Ziraat Bankası Antalya şubesi 46794938-5002, Vakıflar Bankası Antalya şubesi 292420310 ve Türkiye Halk Bankası Antalya şubesi 07000008 numaralı hesaplarına maddi destek sağlayabilecekleri belirtildi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com