Guiness rekoru için dev kabak yetiştiriyor !

Gürsel Eskici nin özenle baktığı kabak 1.5 aylık sürede 118 kiloya ulaştı...

Çanakkalen Bayramiç'te çiftçilik yapan Gürsel Eskici, Guiness Rekorlar Kitabı´na girecek büyüklükte bir kabak yetiştirmek için Menderes Mahallesi Bahçelerarası Mevkii´ndeki tarlasına 1.5 ay önce bir kabak dikti. Eskici'nin özenle baktığı kabak daha 1.5 aylık sürede 118 kiloya ulaşarak şimdiden rekora göz dikti. İnternetten yaptığı araştırmada, en büyük kabağın 66 kilo 750 gram ağırlığında olduğuna dikkat çeken Bayramiçli Gürsel Eskici, kendi yetiştirdiği kabağın daha şimdiden rekorları altüst ettiğini, ancak 2.5 ay daha büyümesini bekleyeceğini söyledi. Kabağın 350 kiloya ulaşacağını sandığını belirten Gürsel Eskici, ``Bir kökte 5-6 tane kabak çıktı. Ama ben diğer kabakları koparıp bir tane bıraktım. Tüm enerjinin, gücün bıraktığım tek kabağa gitmesi için de diğer filizleri koparıyorum. Ayrıca üç günde bir de suluyorum. İşi bildikten sonra böyle büyük kabak yetiştirmek kolay. Ama her gün çocuk gibi bakmak gerekiyor. Bu kabak 2.5 ay sonra büyüklüğü ve ağırlığıyla uzun süre başkası tarafından kırılamayacak bir rekora ulaşacak'' diyerek iddialı konuştu.(dha)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com