Ağustos için Mini Hercailer…

Viola cornuta Hybr F1 (Mini Hercai Menekşe)

Ağustos için Mini Hercailer…

 

Viola cornuta Hybr F1 (Mini Hercai Menekşe)

 

Ekim zamanı: Ağustos-Ekim

Gelişim zamanı: 20-23 hafta   

Çimlenme: Çimlenme 20-22°C’de gerçekleşir. Çimlenmenin son günlerinde kotiledon yapraklar çıktıktan sonra gündüz 20-21°C, gece 18°C’ye düşürülmeli.  Çimlenme tamamlandıktan sonra da bu sıcaklık muhafaza ediliyor. Şaşırtma döneminde erken çiçeklenmeyi başlatmak üzere gece ısısı 15°C’e düşürülüyor.

EC: Tuzluluk oranı çok düşük derece olmalı.

Tohum kapağı: Tohum kapağı oluşturuluyor.

Nem: Tohum ekimi nemli ortamlara yapılıyor. 

Gelişim sıcaklığı: Gündüz 20°C sıcaklarda, gece de olabildiğince serin tutuluyor. Serin dönemlerde gece 15°C’lik ısı erken çiçeklenmeyi teşvik ederken bu değerin altındaki ısılar, bitkinin gücünü arttırıyor. Fakat bu durum çiçeklenmeyi geciktirip üretim süresini arttırıyor.

PH: 5,8-6,2

 

Bitki boyu 10-15cm’dir. Bitkinin kendisi gibi çiçekleri de oldukça ufak. Çok sık ekimlerde yeri tamamen kaplar ve harika bir görünüm oluşturur. Bahçe, saksı, bordür bitkisi olarak yetiştiriciliği yapılıyor. Çiçekleri çok renkli ve ufak. Bahçe performansı çok iyi bir çeşit olup, sık ekimlerde bahçelerde, halı gibi örtü görünümü sergiler. Boyları ve genişlikleri 10-15cm’dir. Bahçede dayanıklılığı en kuvvetli olan menekşe.  Görsel olarak büyük haz veren bir çeşit. Viola cornuta Hybr F1 tohumlarına İstanbul Tohumculuk standlarından kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com