Lale soğanın da hasat zamanı...

Alım Garantili Lale Soğanı Yetiştiriciliği projesinde, lale soğanlarını yetiştiren köylüler ürün bedellerini aldılar.

Lale soğanın da hasat zamanı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi olan İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş’nin kentteki köylere yönelik başlattığı "Alım Garantili Lale Soğanı Yetiştiriciliği” projesinde, lale soğanlarını yetiştiren köylüler ürün bedellerini aldılar.

Silivri köylüleri ekim ayında başladıkları lale soğanı üretimini temmuz ayında tamamlayarak ürünlerini İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’ye teslim ettiler ve yapılan kalibre kontrollerinden sonra lale soğanları uygun bulunan Silivri köylüleri ürün bedellerini almaya hak kazandılar. 10 Silivri köylümüzün katıldığı Hasad töreninde köylülerimiz, ektikleri alana göre 2500-5000 YTL’lik üretim yaparak bir ilki gerçekleştirdiler. İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende çeklerini Genel Müdür Eyüp Karahan’dan aldılar.

İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Eyüp Karahan,törende yaptığı konuşmada;"Alım Garantili Lale Soğanı Yetiştiriciliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın isteğiyle başlatıldı. Bu proje, hem şirketimize hem İstanbul'un köylülerine hem de İstanbul'a kazanç sağlayacak demiştik. Bugün bunun gerçekleşmesini büyük bir gururla yaşıyoruz. Alım garantili lale soğanı yetiştiriciliğiyle sadece kâr  etmeyip sosyal sorumluluklarımızı yerine getirdik ve istihdam oluşturduk. Kentimize göçü önlemek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak da hedeflerimiz arasındaydı. Bugün şuna şahit oluyoruz ki artık köylülerimiz köylerine daha sıkı sarılıp bu projeyi  daha çok yaşatacaklar ve daha çok üretimle ülke ekonomisine ve kendi bütçelerine daha çok katkı sağlayacaklar” dedi.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com