Fide ithalat genelgesi yeni yayınlandı…

Kaliteli peyzaj bitkileri üretiminde kaliteli çoğaltım materyali kullanımı şart...

Fide ithalat genelgesi yeni yayınlandı…

İç ve dış mekân süs bitkileri üretimi yapan işletmelerin ve genelge kapsamında belirtilen kullanıcıların ihtiyacı olan kaliteli tohum, aşı gözü, çelik, fide, fidan gibi çoğaltım materyalinin yurt içi üretimden tedarik edilememesi durumunda yapılacak ithalat ve doğrudan satış amacıyla süs bitkileri ithalatı ile ilgili usul ve esaslarının belirlendiği genelgeye Tarım bakanlığı internet sitesinden kolayca ulaşılabilir.

Genelgenin yayınlanmasının ardından çoğaltım materyallerinin ithalatında artış beklenirken, uzun dönemde Türkiye de üretilecek peyzaj bitkilerinin kalitelerinde de bir yükselme gerçekleşecek.

Belgeyi İndirmek için tıklayınız.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com