Gravi Yeşil Çatı Sistemi !

Yeşil çatı,teras ve çok amaçlı bahçe uygulamaları için geliştirilmiş bir su yalıtım sistemi...


Dünyanın su ve çatı yalıtım membranları üretiminin lider firmalarından Icopal Group, komple yeşil çatı sistemleri sunuyor.

Yeşil alanların giderek azalması, çatılarda estetik ve doğal görünüm ihtiyacının artması Yeşil Çatı Sistemi’nin yaratılmasını sağlayan nedenlerden. Yeraltı otoparklarının üstleri, konut veya başka amaçlarla inşa edilen binaların çatıları gibi yeşil alan olarak değerlendirilebilecek her türlü alanda, Yeşil Çatı Sistemi (Gravi) rahatlıkla uygulanabiliyor.

Avrupa'da uzun yıllardır kullanılan, son yıllarda da Türkiye'de yatırımcılar, mimarlar ve inşaat firmalarının yoğun olarak kullanmaya başladığı bu sistem; 1970'li yıllardan itibaren Icopal tarafından sürekli geliştirilerek, günümüzde komple Yeşil Çatı Sistem paket çözümü olarak sunuluyor.

GRAVIDRAIN
GRAVIDRAIN, özellikle bitkiler ve bahçe çatı uygulamaları için geliştirilmiş 1 kg/m²  ağırlıklı, beyaz polisitren drenaj tabakasıdır.  Bu ürün, GRAVIFLEX bahçe çatı sisteminin GRAVIFILTRE ile birlikte drenaj sistemini oluşturur.
GRAVIDRAIN yapıdaki ölü yükleri azalttığından, genellikle yeşil ve bahçe çatı tasarımları için öngörülen 100 mm derinliğindeki çakıl taşı tabakasının yerine kullanılır. 
GRAVIDRAIN hafiftir, kolay ve hızlı bir şekilde uygulanır.  Ayrıca, ısı yalıtımının etkinliğini artırır.

 

GRAVIFILTRE
GRAVIFILTRE, GRAVIFLEX bahçe çatı sisteminde toprak ile GRAVIDRAIN arasında filtre tabakası görevi gören geotekstil malzemedir. 
Ayrıca, inşaat mühendisliği su yalıtımı uygulamalarında TERANAP TP ile birlikte de kullanılabilir (doğal toprak veya sert beton ile geomembran arasında).Bu ürün ayırıcı tabaka olarak da kullanılabilir.

GRAVIFLEX
Su yalıtımında kullanılan, üst yüzeyi renkli mineral granül kaplamalı, bitki kökü dirençli, yüksek performanslı, donatılı SBS elastomerik bitümlü tabaka.
Bu ürün özellikle aşağıda belirtilen kullanımlar içindir;

  • Bahçe çatılar ve çok amaçlı kullanılan düz çatılar için çift katlı su yalıtım sisteminin en üst kat membranı olarak,
  • Temel ve perde duvarlar için kullanılan çift katlı su yalıtım sisteminin en üst kat membranı olarak,

Her iki durumda da bu ürün ilgili teknik spesifikasyonlara uygun olarak kullanılmalıdır

 

 

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com