Bol çiçeklenme için...

Süs çalılarında, her türün kendine özgü bir budama yöntemi var.

Bahçenizde sadece güllerin değil de, pek çok süs çalısının da budanmasının gerektiğini öğrendiğinizde, epey hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz...

Şundan emin olun ki, eğer bunu yapmasanız bile, çalılarınız yinede çiçeklenecektir, fakat çok daha fazla miktarda zariflikten uzak, estetik olmayan görünümlerde, çarpık dal ve sürgünler üreteceklerdir.

Nasıl ki meyve ağaçlarının budanması, daha fazla ürün (meyve) vermelerini sağlarsa, süs çalılarının budanmaları da, dengeli, estetik ve bol çiçekli olabilmeleri için elzemdir. 

Bilimsel detaylara girmeden, basit olarak bilinmesi gereken, her türün kendine özgü bir gelişme ve üreme biçimi olduğudur. Örneğin, bir bitkinin dipten itibaren çok sürgün verme eğilimi vardır, bir diğeri daha çok dallanma yapar ya da bir üçüncüsü o yılın sürgünleri üzerinde çiçeklenirken, bir diğer bitki bir önceki senenin sürgünleri üzerinde çiçekleniyor olabilir… Tüm bu farklılıklar, süs çalılarının bir değil birçok budama şeklinin olduğunun göstergesidir. Peki hangi çalı ne zaman ve nasıl budanmalı?

Ayrıntılar için peyzaj tıklayınız... 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com