Ağrı Dağı belgesel oluyor !

Ağrı Dağı nın ekosistemi ile biyolojik çeşitliliği belgeselde yer alacak...

Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, Ağrı Dağı ile ilgili belgesel çekimlerinin sürdüğünü bildirdi.


Karahisarlı, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli doğa alanlarından biri olan Ağrı Dağı'nı her yönüyle anlatmak amacıyla hazırlanan belgesel çekimlerinin sürdüğünü belirterek, ''Ağrı Dağı ile ilgili ilk kez bu kadar kapsamlı bir belgesel çalışması yapılıyor'' dedi.


Ulusal Doğa ve Kültür Belgeselleri Derneği'nce hazırlanan belgeselde, Ağrı Dağı'nın ekosistem özelliklerinden, barındırdığı biyolojik çeşitliliğe kadar birçok bilginin yer alacağını anlatan Karahisarlı, ''Valilik tarafından desteklenen belgesel çekimleri sürmektedir. Ayrıca yapılan bu çalışma kitap haline de getirilecektir'' diye konuştu.


Çekimleri yürüten Dr. Serkan Yılmaz da belgeselin çekimine Çevre ve Orman Bakanlığı ile Iğdır Valiliği'nin destek verdiğini belirterek, geçen yıl Ekim ayında başlanan çekimlerin önümüzdeki yıl Temmuz ayında tamamlanacağını bildirdi.(aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com