“Akdeniz’de Yaşamak”, Yarışma!

Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR), Sicilyalı Mimarlar, Planlamacılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Bölgesel Konseyi işbirliğiyle yapılıyor.

Sicilyalı Mimarlar, Planlamacılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Bölgesel Konseyi ve Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR) işbirliğinde ve Ulusal Mimarlar, Planlamacılar, Peyzaj Mimarları, Korumacılar Birliği CNAPPC’ın sponsorluğunda “Akdeniz’de Yaşamak” isimli uluslararası bir yarışma düzenleniyor.

Yarışmanın bu seneki konusu “Meydan”
: Akdeniz’in her kültüründe varolan ortak yaşam alanı, toplanma, sosyal ve kültürel alışveriş mekânı. Yarışma komisyonu Akdeniz toplumlarında değişik kültür ve etnik gruplar arası diyaloğu kuvvetlendirmek amacıyla Akdeniz’de yeni yapılmış ya da dönüştürülmüş meydanların kartpostallarını istiyor.

Elde edilen kartpostallar
, 14 Ocak 2009 Mimarlar Günü dolayısıyla Fas’ta düzenlenecek XV. UMAR Genel Kurulu kapsamında yapılacak seminer ve tartışmalara zemin oluşturacak. Yarışmaya gönderilen kartpostallar ayrıca UMAR’ın Akdeniz Oyunları sırasında düzenlenecek olan Pescara’daki Olağanüstü Toplantısı kapsamında sergilenecek. Kartpostalları göndermek için son tarih 20 Ekim 2008.

Ödüller
:
Yeni meydan ve tarihî meydan yenilemesi dallarında 1000er avroluk ödülün yanında kazananların Pescara toplantısı boyunca yol, yemek ve konaklama masrafları karşılanacak. Bu iki dala ek olarak Sicilyalı mimarlara özel, 500 avroluk bir ödül daha verilecek.

Yarışma Takvimi
:
Yarışmanın ilanı: 1 Temmuz 2008
Son soru sorma tarihi: 1 Ekim 2008
Cevapların açıklanması: 20 Ekim 2008’e kadar
Teslim tarihi: 20 Ekim 2008
Sonuçların açıklanması, yayımlanması: UMAR Genel Kurulu sırasında; Fas, 14 Ocak 2009
Ödül töreni ve sergi: UMAR Olağanüstü Toplantısı sırasında; Pescara: 26 Haziran – 5 Temmuz 2009

 

Teslim Tarihi: 20 Ekim 2008
Sonuç Bildirim Tarihi: 14 Ocak 2009
Ödül Töreni: 26 Haziran 2009
Yer: Ragusa, İtalya


Organizasyon:
Akdeniz Mimarlar Birliği (UMAR),  Sicilyalı Mimarlar, Planlamacılar, Peyzaj Mimarları ve Korumacılar Bölgesel Konseyi işbirliğinde.

Diğer Bilgiler:
A: Via A.Maiorana n.48, 97100 RAGUSA, Italy
T: (+39) 0932 624961
ordinearchitetti.ragusa@tin.it

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com