Su havzaları fidan dikilerek korunacak !

İSKİ, su havzalarını korumak amacı ile bu yıl 50 bin fidan dikiyor...

İSKİ Büyükçekmece Gölü Tepecik Mevkii’nde fıstıkçamı, çınar ve dişbudak fidanlarından oluşan 5 bin fidan dikti.

Su kaynaklarını besleyen havzaların, bölgenin doğal yapısına uygun bitki örtüsü ile korunması gerektiğini kaydeden İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural; “İSKİ olarak bu çerçevede bugüne kadar 4 milyon metrekare alanda 274 bin 715 adet fidan diktik. 2008 yılı sonuna kadar da 50 bin fidan dikeceğiz” dedi. Ağaçlandırma çalışmaları ile su kaynaklarının kirlenmeye karşı korunarak havzalarda buharlaşmanın da önleneceğini kaydeden Vural şöyle devam etti: “İstanbul’un yeni yerleşim bölgeleri hem hayat kaynağı, hem de doğal akciğerler konumunda olan su havzalarına inşa edilmemeli. Doğal çevremize bilerek ya da bilmeyerek zararlar veriyoruz. Bizim temiz suya ve temiz havaya ihtiyacımız var. Su havzaları daraldıkça barajlara gelen su miktarı da azalmaktadır. El birliği ile su havzalarını korumamız gerekiyor.”

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com