Yüz termik santral yapılabilir. Bir Amasra asla !

Peyzaj Mimarları Odası, termik santral inşasına karşı imza kampanyası başlattı.

Yüz termik santral yapılabilir. Bir Amasra asla !

Peyzaj Mimarları Odası, termik santral inşasına karşı imza kampanyası başlattı. 'Yüz termik santral yapılabilir ama bir Amasra asla' diyen oda, santralların ormanlara ve diğer ekosistemlere verdiği zarara dikkat çekiyor. Küre Dağları Milli Parkı'nın 40 kilometre yakınına yapılmak istenen tesis onlarca endemik bitkiyi ve hayvanı, Amasra'nın doğa ve turizm birliğini tehdit ediyor.
Lisans başvurusundaki ön projelerde Amasra'ya her biri 160 mw'lık toplam dört ünite yapılması planlanıyor. TBMM'ye araştırma önergesi veren Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, termik santralın Safranbolu, Bartın, Amasra havzasındaki turizmi öldüreceğini savunuyor. Önergede santralın götürdüklerinin getirdiklerinden fazla olacağı, projenin kamu yararı anlayışı açısından incelenmesi gerektiği belirtiliyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com