Tarla sınırlarına defne dikilecek !

Yöre için defne üretimi ile ek gelir sağlanması bekleniyor...

Tarla sınırlarına defne dikilecek !

 

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Bayındır İşletmesi Tire Şefliği Ormanlık sahalarında tabii olarak yetişen defnenin tarım arazisi sınırlarına dikilerek ek gelir kazanılması için İzmir İli Tire ilçesi Küçükkale köyünde toplantı düzenlendi.

Toplantıya İzmir İli Tire İlçesi Kaymakamı, Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcısı, Planlama ve Proje Şube Müdürü, İşletme Müdürü ve Şefi, Ege İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, 4 Köy Muhtarı ve kalabalık bir çiftçi topluluğu katıldı.

 

Toplantıda öncelikle defne konusunda teknik bilgiler verilerek, tarla sınırlarının halen kullanılmayan alanlar olduğu, bu alanlardan yan gelir getirmesi hesaplandığı, dikilecek defnelerin tarladaki ürüne hiçbir şekilde zarar vermeyeceği anlatıldı. Daha sonra defnenin rayiç fiyatlarla getirisi ve fidan temini şartları görüşüldü.

 

Toplantı sonunda talipli üreticilerin tespit edilmesi, ve daha kapsamlı bilgiler alınmak gayesiyle Menemen’deki Tarımsal Araştırma Müdürlüğü araştırma sahasına teknik gezi düzenlenmesi kararı alındı.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com