Green Roof - A Case Study... Kitap

Çatı bahçesi konstrüksüyonun tarihi, metodolojisi ve tasarım süreci anlatılıyor.

Green Roof - A Case Study

Yeşil çatılar, tasarım açısından bakıldığında görüş birliği henüz oluşmuş değil. Kimileri çatı bahçelerini bitkilerin, heykel gibi elemanların, geometrik çizgilerin kullanıldığı görsel bir ifade olarak görürken; diğerleri sürdürülebilirliğin görsel cazibeden daha önemli olması gerektiğine inanıyor. Estetik ve mekaniği birleştiren yeşil çatı, pek çok peyzaj mimarının da hedefinde yer alıyor.

Çatı bahçesi konstrüksüyonun tarihi, metodolojisi ve tasarım sürecinin anlatıldığı Green Roof, günümüzde karşılaşılan çevre sorunlarına basit bir çözüm sunan bu yöntemle ilgilenen herkes için zengin bir ilham ve teknik bilgi kaynağı sağlıyor.

 

Yazar: Christian Werthmann
Yayın Evi: Princeton Architectural Press
Dil: İngilizce
Sayfa Sayısı: 160


 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com