Checklife orman evlerinde ZEN dinginliği !

Projenin Wellness Center(sağlık merkezi) ve Peyzaj tasarımında ZEN kültürü esas alınmış...

Şehir içinde , şehir stresinden uzak ama orman içinde hayat bulan Checklife projesi  53 villası ile şehir yaşamına yeni bir bakış açısı sunuyor. Toplam 39 bin 195 m2 arsa alanın yüzde 75'i yeşil alandan oluşacak Checklife'da sadece 8 bin 750 m2 proje alanı olarak tasarlanmış…

 

Arsan İnşaat tarafından Çekmeköy  de yapılan projenin Ağustos 2010 da bitirilmesi hedefleniyor. Toplam alanı 39,195 m2 olan proje, 8750 m2   inşaat alanı ve 7000m2  peyzaj düzenleme alanı olarak tasarlanmış. Proje 6400 m2 Doğal Ormanı içinde barındırıyor.

 

Mimar Dârâ Kırmızıtoprak 'ın uygulama projelerini çizdiği 53 villa ve Wellness Center'dan oluşan Checklife bir 'Yenidendoğuş' projesi olarak tanımlanıyor.

 

Wellness Center'ın mimari projesi Amerikalı mimari grup RNM Design tarafından çizildi, iç dekorasyonu ise Dârâ Kırmızıtoprak tarafından projelendirildi.

 

Mimar Kırmızıtoprak, Checklife projesinde, özellikle peyzaj düzenlemeleri ve wellness center üzerinde hissedilen Zen Kültürü'ne yoğunlaşılırken, tamamen doğal çevre ve bitki örtüsünün içinde insanın özenini, sükunetini, sabrını ve yaratıcılığının betimlendiğini belirtiyor.

 

48 milyon dolar yatırımla hayat bulan Checklife projesinde villalar 850 bin – 1,500 milyon USD arasında fiyatlara sahip. Butik olma özelliğine sahip bu projede 6 farklı tip villa bulunuyor. Mayıs 2008 tarihinde satışa çıkan Checklife' da dubleks ve tripleks villalar 304 ile 550 m2 arasında değişen ölçülere sahip.

 

Checklife, dünya masajlarına özel odaları, tüm derinliğiyle suyun iyileştirici gücünü sunan havuzları, yüzyıllardır ruhların ve bedenlerin arındığı yer olan Türk Hamamı, dostlarla en leziz duyguları paylaşma noktası Gastro ve çocuklara özel oyun evi ile rakiplerinden ayrışıyor.

 

Göz alıcı çevre düzenlemesinin yanı sıra spa, buhar  odası, sauna, türk hamamı, 2 adet masaj odası, restaurant, cafe, bar,güzellik  merkezi, çocuk oyun odası, pet house, yarı olimpik havuz ve açık jakuziden oluşan 'Wellness Center' 1000 m2' lik bir alana kuruldu.  Açık sosyal tesisler arasında ise basketbol sahası, tenis kortu, golf sahası, yürüyüş ve koşu parkurları bulunuyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com