Ormanlar gözetim altında !

Orman Genel Müdürlüğü, Bilkent Üniversitesi ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa geliştirildi.

Ormanlar gözetim altında !

Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, "Bu yıl Ocak-Temmuz başı periyodunda 681 orman yangını çıktı, bin 400 hektar orman alanı yandı. Geçen yıl aynı dönemde 989 yangın çıkmış, bin 703 hektar orman alanı zarar görmüştü" dedi.
Orman yangınına bir felaket haline gelmeden, en kısa ve etkili şekilde müdahale etmenin önemini vurgulayan Kahveci, bu amaçla Orman Genel Müdürlüğü, Bilkent Üniversitesi ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa geliştirilen, ''Orman Yangını Erken Uyarı Sistemi'' hakkında bilgi verdi.
''(Orman Yangını Erken Uyarı Sistemi) gözümüz, kulağımız olacak'' diye konuşan Kahveci, ''Denemeleri başarıyla sonuçlanan sistemle, Manavgat ve Marmaris gibi yoğun orman alanı bulunan bölgeleri 24 saat kameralarla izliyoruz. Sistemin yazılımı, tamamen Orman Genel Müdürlüğünün patenti altında. Sistemi kritik bölgelere yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Bodrum ve Karabük gibi...'' açıklamasında bulundu.
Yangınların nedenleri arasında ihmal ve dikkatsizlik ilk sırada yer alıyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com