Sığla (Günlük) Ağaçları Koruma Altına Alındı !

Sığla (günlük) ağacı Türkiye de sadece Fethiye ve Muğla civarında yetişiyor...

Muğla İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün aldığı karar gereği koyda bulunan Sığla ağaçlarının korunması amacıyla bu yıl kamp çadırı kurulması yasaklandı. Çevrecileri memnun eden karar piknikçileri üzdü. Yıllardır Günlüklü'de çadır kuran aileler, alınan karar sonrasında geri dönmek zorunda kalıyor. Kamp yapmak için Günlüklü Koyu'na gelen tatilciler, görevlilerinin kendilerine sığla ağaçlarının koruma altına alınması ve kamp yasağı olduğunu belirtmeleriyle başka yerlere gidiyorlar. Her yıl Günlüklü koyuna gelip kamp kuran tatilciler uygulamadan memnun değil. Tatilciler, Günlüklü Koyu'nda bulunan sığla ağaçlarını çadırcıların koruduğunu, yasağın anlamsız olduğunu ifade ettiler.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com