Bahçelerde asma germe sistemi…

Temel olarak membran malzemesi liflerin dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaş.

Bahçelerde asma germe sistemi…

Asma germe membran yapıların temeli tasarıma dayanıyor.Tasarım, malzeme, statik analizler, şablon hazırlanması, imalat ve montaj bütünü oluşturan teknik unsurlar. Tüm öğelerin pozitif bileşkesi yaratılan yapıların estetik ve teknik açıdan üstünlüğünü ortaya çıkarıyor. Mimari tasarımla mühendisliğin uyumu ve özenle seçilen malzeme ve imalat metotları mimari tekstil yapıların başarını oluşturuyor.

Temel olarak membran malzemesi liflerin dokunması ile elde edilen özel bir tür kumaş. Bu kumaşa koruyucu tabaka olarak PVC, PTFE gibi malzemeler sıvanıyor. Bu nedenle malzemeyi oluşturan lifler esas taşıyıcı elemanlar.

Form oluşturma

Örtülere veya kablo ağlarına germe kuvveti belli bazı noktalardan (mesnet noktaları) çekilerek veya tutularak uygulanabiliyor. Bu durumda örtü veya kablo ağı mesnet noktalarının arasında üç boyutlu bir yüzey oluşturuyor. Bu yüzeyin formu, uygulanan germe kuvvetlerinin yüzeyin her noktasında dengelenmesi sonucunda oluşuyor. Bu yüzeye Denge Formu (equilibrium form) deniyor.

Mimarlık ve inşaat alanlarında çok önemli bir tarz olarak ortaya çıkan ve Prof.Frei Otto tarafından hayat verilen “Asma Germe Membran Yapılar ve Konstrüksiyonlar”TENSAFORM MEMBRAN YAPILAR SANAYİ TİCARET A.Ş.” tarafından bahçe ve yapı tasarımlarınıza sunuluyor.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com