Kakao ağacının gen haritası çıkarılacak !

Ağacın DNA yapısı incelenerek hastalıklara ve kuraklığa karşı dayanıklılığı artırılacak...

Dünyanın en büyük çikolata şirketi Mars’tan yapılan açıklamada, ABD Tarım Bakanlığı ve teknoloji şirketi IBM ile ortak yürütülecek araştırma projesinin, kakao üretiminin geliştirilmesi ve ıslah edilmesini amaçladığı belirtildi.

 

Kakao ağacının DNA yapısını anlamanın, üretimi zararlı böceklere, hastalıklara ve kuraklığa karşı daha dayanıklı kılacağı düşünülüyor.

Mars şirketinin yöneticileri, bu sayede dünya kakao üretiminin üçte ikisini yapan Afrikalı üreticilerin daha fazla hasat elde edebileceklerini umuyorlar.(aa)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com