Akdenizin peyzaj mimarları buluşuyor...

İstanbul 2008 Uluslararası peyzaj mimarlığı sempozyumu

 

 “Akdeniz Ülkelerinde Peyzaj Mimarlığının Geleceği: Kimlik ve Hedefler” İstanbul 2008 Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Sempozyumu, “Akdeniz Ülkelerinde Peyzaj Mimarlığının Geleceği: Kimlik ve Hedefler” ana başlığı ve “Kültürel Peyzajlarda Kimlik Değişimi” ana teması çerçevesinde kurgulandı. Birincisi 2006 yılında Atina’da gerçekleştirilen Sempozyumun sonunda bu toplantıların özellikle tüm Akdeniz ülkelerini de içine alacak şekilde genişletilmesine ve 2008 yılı toplantısının İstanbul'da gerçekleştirilmesine karar verildi. Sempozyum, peyzaj mimarlığı mesleğinin tanınırlığının ve yasal düzenlemelerin arttırılması için ortak bir tartışma ve bilgi ortamı yaratarak, Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde Peyzaj Mimarlığı Örgütlerinin ve peyzaj mimarlarının sorumluluklarının yeniden gözden geçirilmesinin sağlanmasını hedefliyor. 2006 yılında Atina’da yapılan 1. Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Sempozyumunda ortaya konan fikirler ve çıktıların ışığında yeni adımlar atmak, *Akdeniz Ülkelerinde Peyzaj Mimarlığı mesleğinin gelişimi ile ilgili kısa ve uzun dönem hedefleri belirlemek, *Mesleğin yasal tanınırlığını tartışmak ve mesleki uygulamalardaki bilimsel araştırma ve dayanışmanın güçlendirilmesinin yöntemlerini tartışmak üzere ve; Ana temada da belirtildiği üzere, tarihi ve kültürel peyzajlarla ilgili girişimleri ve özellikle Avrupa boyutunda Avrupa Peyzaj Sözleşmesi gibi son dönemde atılan adımları göz önünde tutarak; *Akdeniz ülkelerinin kültürel peyzaj kimliğini tanımlamak ve bu konuda farkındalığı arttırmak, * Kültürel peyzaj kimliğini tehdit eden unsurları tanımlamak, • Doğal Sistemler ve Kültürel Peyzaj İlişkisi, • Kentsel Gelişim ve Kültürel Peyzaj İlişkisi, • Küreselleşme Bağlamında Kültürel Peyzajlardaki Değişim, • Sosyal ve Etnik Değişimin Kültürel Peyzajlara Etkisi, * Peyzaj mimarlarının Kültürel Peyzajların korunması ve iyileştirilmesinde üstlenecekleri rolü tanımlamak, amaçlarını taşıyor. İTÜ Taşkışla yerleşkesinde düzenlenecek sempozyumun tarihi 17-18 Ekim 2008.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com