Monet in Nilüfer Havuzu tablosuna 80 milyon dolar !

Le Bassin Aux Nympheas(Nilüfer Havuzu)adlı tabloyu Monet 1919 yılında Fransa da yapmış...

Fransız empresyonist ressam Claude Monet'nin bir tablosu dün akşam Londra'daki bir müzayedede yaklaşık 80 milyon dolara satıldı.

"Le Bassin Aux Nympheas" ya da "Nilüfer Havuzu" adlı tabloyu Monet 1919 yılında Fransa'da yapmış ve tablo son 80 yıl içinde sadece bir kez halka açılmıştı.

Londra'daki Christie's müzayede evinde, öngörülen rakamın iki katına satılan tabloyu alan kişinin kimliği açıklamadı.

Çekişmeli açık artırmada son fiyat 80 milyon 450 bin dolar olarak belirlendi.

Christie's müzayede evinin başkanı, bu tablonun Monet'ye ait nilüfer temalı resimler arasında şu ana kadar Avrupa'da satılan en önemli parça olduğunu söyledi.

Christie's yetkilileri bu satışın küresel ekonomik zorluklara rağmen sanat piyasasındaki canlılığın sürdüğünü gösterdiğini söyledi.

BBC'nin sanat muhabiri David Sillito, müzayedeye dünyanın her yerinden alıcıların katıldığını belirtti.

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com