Dal kırılmalarına dikkat !

Kar biriktirmeleri özellikle aşılı ve yaşlı bitki dallarını kolayca kırabilir.

Dal kırılmalarına dikkat !

Yoğun yaşanan kış koşulları, kar yağışı ve sert rüzgar gündelik yaşamımızı etkiliyor. Elbette bahçe ve ağaçlarımızı da. Bahçenizdeki ağaçlarınızdan, özellikle zayıf kök yapısına sahip (Leylandi vb. ) veya yeni dikilmiş bitkilerinizi en az 3 noktadan bağlamalısınız. Ağaçlarınızın yere dik büyümeleri için çok önemli. Yoğun kar yağışı bitki dallarında kar biriktirmeleri yapmış olabilir. Dal kırılmaları ve bunun sonucu oluşacak form bozukluklarını engellemek için bitkilerinizi hafifçe silkelemek yeterli olacaktır. Özellikle aşılı bitkilerinizde yaşlı bitkilerde kırılmalar çok daha kolay olabilir.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com