Peyzaj da Granit Taş !

Granitas, sert zemin uygulamalarında tasarımcıların kullanımına doğal granit taş çeşitliliğiyle zengin seçenekler sunuyor...

Dekoratif renkli dokusu ve dayanıklılığı peyzaj sert zemin uygulamalarında kullanımını arttırıyor...

Niçin Garanit ? 

Doğal Granit, dünyamızın milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde yerkürenin derinliklerinde kuvars, feldispat, mika ve başka bir takım kayaç ve yapıcı minerallerin birleşmeleri ve daha sonra değişik sebeplerle yeryüzüne yükselmeleriyle oluşuyor.

Doğal Granit, günümüz mimarisinde yapıları dış etkenlerden koruması, yapı içi iklimi muhafaza etmesi, periyodik bakım istememesi, doğal, dayanıklı ve estetik olması sebebiyle peyzaj sektöründe kullanımı giderek artan  bir malzeme.

Doğal Granitte levha kalınlığı genelde 2 veya 3 cm olmakla beraber uygulanan peyzaj projesine ve tercihlere göre levhaların kalınlığı istenilen kalınlıkta üretilebiliniyor. Granit levhalarda cilalanarak parlak bir yüzey elde edileceği gibi, istenildiği takdirde yakılmış, kumlanmış, çekiçlenmiş, pürüzlendirilmiş son derece estetik yüzeyler elde etmekte mümkün.

Doğadaki en sert minerallerden biri olan kuvars ve türevlerini uygun olarak bünyesinde barındırıyor. Bu Granit’e çok sert bir yapı kazandırıyor. Aşınmalara ve çizilmelere karşı dayanıklılık kazandırıyor. Değişik minerallerin oluşturduğu  harika renklerin uyumuna sahip, dokusu itibariyle de son derece dekoratif bir malzeme olarak peyzaj uygulamalarında da tercih ediliyor.

Ülkemizde  Granitaş firması  yurtiçi üretimi ve ithal ürün çeşitliliğiyle  sektörde önemli bir yer tutuyor.

 

Doğal Granit’in  Sağladığı Avantajlar
 Doğal
 Hijyenik
 Estetik
 Sert cisimlerin darbelerine dayanıklı
 Ultraviyole ışınlarından etkilenip renk atmıyor
 Doku ve rengini hep muhafaza ediyor
 Isıdan etkilenmiyor
 Yangına karşı en dayanıklı ürün
 Periyodik bakım gerektirmiyor

 

Dış Mekanlarda Kullanımı
 Cephe kaplaması
 Çevre düzenleme
 Sütun, küpeşte, kemer
 Anıt, heykel
 Park ve gezinti yolları donanımı
 Kent mobilyaları
 Meydan ve peyzaj havuzları, çeşmeler ve fıskiyeler
 Parke taşları ve bordürler
 Tretuvar ve gezinti yolları kaplamaları

 Peyzaj objeleri

 

İç Mekanlarda Kullanımı

Yer döşeme kaplaması
 Duvar kaplaması
 Mutfak ve banyo tezgâhları
 Merdiven basamak, korkuluk, trabzan, küpeşte ve rıhtı
 Pencere, kapı, söve ve denizliği
 Mobilya
 Şömine
 Bankolar
 Kolon kaplamaları, peyzaj objeleri

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com