Suçları ozon tabakasına zarar vermek

Mahkeme iki mühendisi ozon tabakasının incelmesine katkı sağlamaktan suçlu buldu.

Yeni Zelanda'da bir mahkeme, soğutucu konusunda çalışan iki mühendisi ozon tabakasının incelmesine katkı sağlamaktan suçlu buldu.

Auckland bölge mahkemesinde görülen davada, Trevor Herbert Mason ve Carl Benjamin Swete adlı mühendisler, Eylül ayında bir soğutucuyu tamir ederken, ticari adı R22 olan ozon tabakasını inceltici gazlardan "klorodiflormetan HCFC22"yi kullandıkları ve uyarıları dikkate almadıkları için suçlu bulundular.

Ozon tabakasının korunmasına yönelik bu ilk davada, mühendislerin her birine 750 Yeni Zelanda doları (568 Amerikan doları) ceza kesildi.

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, 1996 yılında kabul edilen ozon tabakasını koruma yasası çerçevesinde mühendislerle ilgili soruşturma başlatmıştı.

Bakanlık, davanın sanayiye de bir uyarı olduğunu belirtti.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com