5,5 metre uzunluğunda ayçiçeği !

Ayçiçeğinin boyunun biraz daha artacağı ve çiçeğinin çapının 40 cm olabileceği tahmin ediliyor.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde 5,5 metre uzunluğundaki ayçiçeği görenleri hayrete düşürüyor.

Bağ Mahallesi'nde ikamet eden Niyazi Demircioğlu'nun bahçesinde yetiştirdiği dev ayçiçeğini gören vatandaşlar gözlerine inanamıyor.
Ayçiçeğini ektikten sonra sadece suladığını söyleyen Demircioğlu, "Bu yaşıma kadar böyle uzun ayçiçeği görmedim. Boyu kadar çekirdeği de uzun olur mu diye merakla olgunlaşmasını bekliyorum." dedi.

İlçe Tarım Müdürü F.Rüştü Özeser, çok nadir olarak ayçiçeği bitkisinin aldığı su ve toprağından dolayı boyunun uzayabileceğini söyleyerek, "Bölgemizde ilk defa böyle uzun boylu ayçiçeğine rastlandı. Daha baş tutmayan bu ayçiçeğinin boyu biraz daha uzayabilir ve çiçeğinin çapı 40 santimetreyi bulabilir." dedi.
Ziyanoğlu fidancılık sahibi ve yıllardır çiftçilik yapan Ayhan Ziyan ise yıllardır ayçiçeği ekimi yaptığını fakat hiç bu kadar büyüğünü görmediğini söyledi.

5,5 Metre Uzunluğundaki Ayçiçeği Görenleri Hayrete Düşürüyor

5,5 Metre Uzunluğundaki Ayçiçeği Görenleri Hayrete Düşürüyor

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com