Milpark konutları , günde 250 bin ton su arıtılacak !

Yüzde 50 su tasarrufu sağlayacak çevre dostu sistemle yapılan proje de özel bahçe ve teraslı daireler çoğunlukta...

 

 

Doğan Grubu şirketlerinden Milpa’nın İstanbul Esenyurt’ta 33 bin 180 m2 ’lik arsa üzerinde inşa edilmekte olan 9 ve 13 katlı  1.196 daireli Milpark Proje’sinde konutların 2010 Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Milpark Konutları Türkiye’de ilk defa tüketici taahhütnamesi altında güvence veriyor. Milpark Konutları toplam 19 bloktan oluşuyor. 1+1, 2+1 , 3+1 , 4+1 seçeneklerinin sunulduğu Milpark’ta konutların büyüklükleri 65 ile 186 metrekare arasında değişiyor. 8 ile 14 kat arasında değişen 19 bloktan oluşacak olan özel güvenlikli sitenin rakiplerinden farklı mimari tarzını dairelerin büyük bölümünün özel bahçeli ve teraslı olması sağlıyor. Milpark’ta rekreasyon alanını boydan boya kateden suni bir akarsu da bulunuyor..

Günde 250 bin ton su arıtılacak

 

‘Ekolojik Evsel Atıksu Yönetimi- EKOSAN’ yaklaşımı uygulanarak, Türkiye’de ilk kez bir konut projesinde büyük oranda su tasarrufu sağlanacak. ‘Evsel kullanımlardan doğan atık suların niteliklerine göre ayrı olarak toplanması ve uygun bir dizi arıtma işleminden geçirildikten sonra belli amaçlara yönelik olarak yeniden kullanılması’ esasına dayanan EKOSAN yaklaşımı ile Milpark’ta günde 250 bin ton su arıtılarak, daire başına yıllık su tüketiminde yüzde 50’ye varan tasarruf sağlanması hedefleniyor.

 

“Geri Dönüşümlü Su Tasarrufu Sistemi’ ile Milpark Konutları’nda tuvalette kullanılan suların dışında kalan ve gri su olarak tabir edilen evsel atık sular (lavabolarda, duşlarda, çamaşır ve bulaşık makinalarında kullanılan sular), site genelinde toplanarak, merkezi arıtma sistemi ile arıtılıp,detarjanlanıp günde 250 bin ton su tasarrufu ile sadece klozet rezervuarları için tekrar kullanıma verilecek.

 

Deprem yönetmeliğine uygun birinci sınıf malzeme ile inşa edilen Milpark, fore kazık, radye temel gibi son teknoloji ile desteklenen uygulamaları ile konutların deprem güvenliği sağlanıyor. Sitede yüzme havuzları, fitness alanı, havuz cafe ve donatıları, restaurant-cafe, kreş, çocuk oyun parkları, yönetim ve otomasyon merkezi yanı sıra günlük alışveriş ve ihtiyaçları karşılamak için butik bir çarşı da bulunuyor.

 

Site özellikleri

- Açık ve kapalı otopark.

- Yüzme havuzları.

- Güneşlenme teraslaları

- 24 saat güvenlik.

- Kapalı devre kamera sistemi.

- Kreş.

- Çocuk oyun alanları.

- Çok amaçlı spor salonu.

- Fitness merkezi.

- Restaurant-cafe.

- Mini market.

- İnternet.

- Yüzde 50 su tasarrufu sağlayan çevre dostu sistem.

 

Yapımcı firma: Milpa

Proje: Dome mimarlık

Tel: (0212) 449 04 04

Web: http://www.milpark.com.tr/

 

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com