Mars ta yapışkansı toprak , su izi mi ?

Uzmanlar "yapışkansı toprağın" büyük ihtimalle gezegendeki suyun işareti olduğunu söylediler.

NASA, Mars’ta çalışmalarını sürdüren Phoenix uzay aracından "daha önce beklenenden iki kat fazla bilgi geleceğini" açıkladı.

Mars’ın kutup toprağını incelemeye başlayan Phoenix, ayrıca Kızıl Gezegen’in 360 derece panaromik fotoğraflarını da çekecek. Uzmanlar, Phoenix’in robot koluyla alıp incelemeye başladığı "yapışkansı toprağın" büyük ihtimalle gezegendeki suyun işareti olduğunu söylediler. Uzmanlar, "Robot kolun kazdığı çukurun altından parlak bir yüzey belirdi. Bu bir buz tabakası olabilir" diyorlar. NASA uzmanları, "Eğer bu buz değilse de bir gün Mars’ta buzu mutlaka bulacağımıza inanıyoruz" diye konuştular.(hürriyet)

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com