Okyanus bitkilerinden enerji üretiliyor !

Deniz bitkileri gibi dalgalarla hareket eden bu araçlar hareket ederken elektrik üretiyorlar...

Avustralyalı bir firma enerji üretmek için okyanusların dibinde yaşayan bitkilerden ilham aldı.

Avustralyalı firma okyanusların dibinde yaşayan bitkilerin hareketlerinin bir enerji ürettiğini farketti. Bu hareketleri taklit eden özel bir sistem geliştiren firma, bu sayede enerji üretebiliyor.

Biyodalga (Biowave) adı verilen sistemde okyanus yataklarında yaşayan ve dalgalarla sallınan deniz bitklileri temel alındı. Onlara benzeyen üç özel araç geliştirildi. Tıpkı deniz bitkileri gibi dalgalarla hareket eden bu araçlar hareket ederken elektrik üretiyorlar. Okyanusdaki dalgalar kuvvetlenip, tehlike oluşturduğunda sistem kendi kendini kapatıp, suların sakinleşmesini bekliyor. Şirket Tazmanya’da bu projeyi test ediyor. 250 kw’lık bir ünite üzerinden sistemi inceleyen şirket başarılı olursa bu yöntemi Avustralya’nın pekçok şehrinde kullanmak istiyor.

Yasal Uyarı

Sitede yer alan tüm site içeriği, sayfa düzeni, sitedeki bilgilerin korunmasına yönelik programlar floraburada.com. mülkiyeti altındadır. floraburada.com’un önceden yazılı muvafakati olmaksızın işbu içeriğin veya siteye ilişkin veritabanı, yazılım gibi bilgilerin kısmen veya tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, paylaşımı, dağıtımı ve satışı yasaktır.

Ziyaretçilerin yapmış oldukları paylaşımlar, paylaşımı yapan kişinin sorumluluğunda olup, paylaşımlarla ilgili sitemiz sorumlu tutulamaz.

İletişim

Email: info @ floraburada.com
Website: www.floraburada.com